Akcesoria

Jak wybrać najlepszą kurtkę motocyklową?

• Zakładki: 111


Jazda motocyklem pozwala szybko dotrzeć do celu w zakorkowanym mieście. Jest również pasją wielu osób, źródłem emocjonujących doświadczeń, ale również niebezpiecznych wypadków i urazów. Każdy motocyklista musi zabezpieczyć się nie tylko przed kontuzjami, wynikającymi z wywrotek, ale również przed negatywnym wpływem wiatru i słońca na osoby, które dużo jeżdżą na dwóch kółkach. Kurtki motocyklowe są nieodłącznym elementem odzieży, którego nie może zabraknąć, gdy wsiadamy na motocykl. Na co zwrócić uwagę, wybierając najlepszą kurtkę motocyklową?

Kurtka motocyklowa – co warto wiedzieć?

Bogata oferta producentów akcesoriów motoryzacyjnych sprawia, że na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli kurtek motocyklowych. Niezależnie od indywidualnych preferencji i upodobań motocyklistów, na kilka aspektów trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Należą do nich trwałość wykonania, która przekłada się na niezawodność kurtek motocyklowych. Jazda na motocyklu dostarcza wielu pozytywnych emocji, ale może być również niebezpieczna. W takich momentach pragniemy, aby zakupione wyposażenie spełniało najwyższe standardy. Zakup dobrej kurtki motocyklowej jest więc kluczowy – ochroni ona przed poważnymi konsekwencjami, do jakich może doprowadzić z pozoru niegroźne przewrócenie się na motocyklu.

Motocyklista powinien dobierać odzież tak, by chroniła go przed warunkami atmosferycznymi. Dobra kurtka motocyklowa chroni przed wiatrem, słońcem oraz deszczem. Pamiętać należy, by wybrać odpowiedni jej rozmiar – w zbyt dużej oraz za małej kurtce ruchy motocyklisty są ograniczone.  Motocyklowe kurtka rebelhorn zapewnia pełną swobodę ruchów oraz ochronę przed niesprzyjającymi warunkami.

Nie mniej ważny jest aspekt wizualny – kurtki na moto są jednym z najważniejszym elementów mody motocyklowej. Chętnie sięgają po nie nawet osoby, które nigdy nie jeździły na motocyklu. Perfekcyjny krój, staranne przeszycia i ciekawe wzory czynią z kurtki motocyklowej modny dodatek do rockowej stylizacji. Nie można jednak zapominać o najważniejszych, praktycznych właściwościach odzieży motocyklowej. 

 Artykuł powstał przy współpracy z firmą Sklep motocyklowy – Bikestar.pl 

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
103 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *