Akcesoria

Najlepsze akcesoria motocyklowe na długie wyprawy

• Zakładki: 474


Podejmowanie długodystansowej podróży motocyklem powinno wiązać się z odpowiednim przygotowaniem nie tylko psychicznym, ale także technicznym. Jeżeli masz zamiar wybrać się w taką podróż, ale nie wiesz co ze sobą zabrać i w jaki sposób się przygotować, to przeczytaj ten wpis. Poniżej przygotowaliśmy listę rzeczy, w które warto wyposażyć motocykl, by podróż przebiegła komfortowo, bez stresu oraz bezpiecznie.

Podgrzewane manetki

Jeżeli kiedykolwiek wybierzesz się w długą podróż motocyklem, zaopatrz się w podgrzewane manetki. Nawet jeśli wycieczka miałaby odbyć się w środku lata, temperatura w niektórych miejscach (np. pasmo górskie w Alpach) drastycznie spada. Podgrzewane manetki dostarczą ciepła naszym dłoniom, dzięki czemu nie będą one sztywne i będziemy mieli pewniejszą kontrolę nad kierownicą .

Apteczka

To jeden z najważniejszych elementów wyposażenia naszego pojazdu. Mimo, że podczas zaawansowanych uszkodzeń ciała nie zapewni ona pełnego wsparcia i możliwe, że będzie potrzebna pomoc specjalistów, to jednak w przypadkach drobnych skaleczeń czy zadrapań przenośna apteczka będzie bardzo pomocna.

Wodoodporne buty

Nasze nogi i stopy pełnią bardzo ważną rolę podczas prowadzenia motocykla, dlatego warto zaopatrzyć się w ciepłe i wodoodporne buty. Ze względu na to, że w trakcie jazdy stopy są położone nisko ziemi, są narażone na przeziębienie oraz zmoczenie, co może negatywnie przełożyć się na sposób zmiany biegów i hamowanie. Wychłodzone stopy są znacznie mniej czułe, przez co można stracić kontrolę nad pojazdem.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
537 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *