Garaż

Idealny kamper z busa – najlepsze marki busów z ekspertami firmy TRUCK1!

• Zakładki: 346


Podjąłeś decyzję o budowie kampera z busa? Chcesz wybrać najlepszy pojazd do przeróbki, ale nie masz pojęcia od czego zacząć? Sprawdź nasz mini poradnik i zobacz, jak wybrać najlepszą markę i model busa na kampera z serwisu TRUCK1!

Jaki rozmiar busa na kampera?

Na początku zastanów się nad tym, jaki rozstaw osi busa może Cię interesować. Masz do wyboru modele długie i krótkie. Samochody z długim rozstawem osi oferują więcej przestrzeni ładunkowej i pozwalają na bardziej płynną jazdę (bardziej oddalone koła lepiej radzą sobie z nierównościami na trasie i wgłębieniami oraz dziurami w asfalcie). Z kolei krótsze busy są zdecydowanie prostsze do prowadzenia dla kierowcy. Łatwiej nimi manewrować i oczywiście parkować. Niestraszny im żaden ostry zakręt ani wąskie miejska parkingowe. 

Jaka marka busa?

Przy wyborze marki mamy duże pole do popisu. Specjaliści od przeróbki busów na kampery najczęściej wybierają modele marek, takich jak Mercedes, Renault, Ford czy Fiat. Możemy zdecydować się na kultowy samochód Mercedes Sprinter, który zyskał już status króla vanlife i karawaningu. Jeżeli planujesz dłuższe wyjazdy, proponujemy Ci większy model. Najchętniej wybierane duże auta dostawcze do przeróbki na kampera to wspomniany Sprinter, ale też Fiat Ducato, Citroen Jumper, Peugeot Boxer, Ford Transit czy Iveco Daily. W tych pojazdach najczęściej bez problemu pomieścisz całe niezbędne wyposażenie i staniesz wyprostowany w środku. Każdy z nich jest zwykle dostępny w wielu wariantach, na przykład z podwyższonym dachem albo z przedłużeniem. Na krótsze wyprawy lepiej wybrać coś mniejszego. Bardziej kompaktowe pojazdy to między innymi Renault Trafic, Mercedes Vito i Ford Transit Custom.

Jakie masz oczekiwania?

Najlepszy bus na kampera dla rodziny z dziećmi może zupełnie nie sprawdzić się dla pary. Coś innego wybiorą Ci, którzy kamperem pojadą najdalej na Mazury, a inny model kupi podróżnik zwiedzający autem całą Europę. Wybór samochodu najlepiej więc dopasować do swoich potrzeb i oczekiwań. Jakiej wielkości samochód będzie wygodnie Ci prowadzić? Chcesz zamieszkać w kamperze czy wyjeżdżać nim na weekendy w letnie miesiące? Będziesz podróżować samotnie czy z przyjaciółmi lub partnerem? Co dokładnie chciałbyś zmieścić w takiej zabudowie? Jak szybko chcesz zakończyć budowę? Przenalaizuj swoje potrzeby, a na te wszystkie pytania koniecznie odpowiedz sobie zanim zdecydujesz się na konkretny model!

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
240 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *