Auto detailing

Czyszczenie samochodu w środku i na zewnątrz w kilku krokach

• Zakładki: 481


Brak dbania o nowy samochód może spowodować, że bardzo szybko stanie się on nieatrakcyjny wizualnie. Na szczęście, dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków samochodowych oraz poświęceniu odrobiny czasu i włożeniu niewielkiego wysiłku, możesz przywrócić swój pojazd do nieskazitelnego stanu bardzo szybko i prosto. Poniżej przedstawiamy najważniejsze wskazówki, dzięki którym dokładnie wyczyścisz swój samochód, zarówno w środku, jak i na zewnątrz.

Zacznij od opon

Rozpoczęcie od tego miejsca ma znaczenie z tego względu, że specjalistyczne preparaty do czyszczenia opon i felg są mocno żrące. Dokonując ich mycia w pierwszej kolejności masz pewność, że preparaty zostaną dokładnie spłukane podczas czyszczenia innych części pojazdu, co zmniejszy ryzyko uszkodzenia karoserii samochodu.

Czyszczenie zewnętrzne

Po wyczyszczeniu kół skup się na myciu całego samochodu na zewnątrz. Zacznij od spryskania karoserii środkami, aby usunąć nadmiaru brudu, zaschnięte muchy oraz ptasie odchody. Warto zrobić to przy pomocy opryskiwacza wysokociśnieniowego, ponieważ dzięki temu oszczędzisz wodę. Pamiętaj, by do mycia karoserii używać specjalistycznych szamponów. Nigdy nie stosuj płynu do mycia naczyń, ponieważ jest on przeznaczony do zwalczania tłuszczu, co powoduje, że usuwa wosk i wszelkie inne powłoki ochronne z samochodu.

Wyczyść okna z obu stron

Nawet jeżeli umyłeś szyby podczas ogólnego mycia samochodu, warto dokonać ich wyczyszczenia specjalistycznym środkiem do czyszczenia szyb samochodowych, zarówno ze strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Zamiast ręcznika papierowego użyj starej gazety lub szmatki, ponieważ zagwarantuje to krystaliczną powierzchnię, bez jakichkolwiek smug. Tym samym środkiem możesz wyczyścić lusterka boczne oraz wsteczne, dzięki czemu będziesz lepiej widzieć otoczenie.

Czyszczenie tapicerki

Jeśli spędzasz sporo czasu w samochodzie, wnętrze może szybko się zestarzeć i wyglądać na używane, dlatego tak ważne jest regularne dbanie o jego wygląd. Zainwestuj pieniądze w wysokiej jakości środek do czyszczenia tapicerki, ponieważ jego zastosowanie spowoduje, że tapicerka zacznie wyglądać jak nowa. Warto także oddać samochód do profesjonalnego czyszczenia, ponieważ firmy detailngowe są bardzo dobrze wyposażone i mają specjalistyczne środki oraz narzędzia, dzięki którym są w stanie przywrócić samochodowi dawny blask.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
473 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *