Auto detailing

Jak prawidłowo dbać o stan wizualny samochodu?

• Zakładki: 125


Nauczenie się jak dbać o samochód w taki sposób, by efekty przypominały standard serwowany przez profesjonalistów od auto-detailingu jest dość trudne i wymagające długiej praktyki. Warto zdobyć w tym zakresie wiedzę, ponieważ odpowiednie dbanie o stan wizualny samochodu utrzymuje, a nawet zwiększa wartość samochodu. Jeśli lubisz dbać o swój samochód i chcesz wiedzieć jak możesz ulepszyć swoją prace, zapoznaj się z kilkoma naszymi wskazówkami na ten temat.

Myj samochód co dwa tygodnie

Aby lakier wyglądał świetnie, myj samochód mniej więcej co dwa tygodnie. Oprócz usuwania zabrudzeń, pomoże to zmniejszyć ryzyko rdzewienia. Niektórzy uważają, że regularne mycie samochodu spowoduje usunięcie powłoki ochronnej z lakieru, jednakże należy mieć na uwadze, że takie sytuacje nie będą miały miejsca, jeżeli będą stosowne właściwe kosmetyki. Używanie płynu do mycia naczyń, bądź szamponu dla ludzi może uszkodzić farbę. Dlatego, aby w pełni chronić powłokę karoserii należy stosować specjalistyczne szampony oraz woski, bądź produkty zawierające dwa w jednym.

Usuń „wirujące” ślady za pomocą pasty

Ślady przypominające wirowanie to bardzo drobne rysy, które pojawiają się na powierzchni lakieru samochodowego. Mogą one być spowodowane stosowaniem niewłaściwego rodzaju szmatki lub gąbki, bądź używaniem zabrudzonej. Wiele osób twierdzi, że ślady mogą zostać usunięte poprzez pokrycie samochodu woskiem, ale tak nie jest. Najlepszym sposobem do usunięcia śladów przypominających zawirowania jest stosowanie wysokiej jakości pasty samochodowej.

Użyj sprężonego powietrza

Sprężone powietrze to bardzo dobry sposób na usunięcie nieprzyjemnych zapachów z otworów wentylacyjnych. Kurz, brud oraz wilgoć mogą gromadzić się we wnętrzu otworów wentylacyjnych, powodując, że w kabinie samochodu będą wyczuwalne nieprzyjemne i nieświeże zapachy w trakcie używania nawiewu. Sprężone powietrze usunie brud, bakterie i nada Twojemu samochodowi świeżego zapachu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
376 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *