Bezpieczeństwo

Jaką szkołę jazdy wybrać na kurs prawa jazdy?

• Zakładki: 102


Egzamin państwowy na prawo jazdy składa się z części teoretycznej i praktycznej. Jak wskazują badania, to właśnie praktyka przysparza kandydatom na kierowców najwięcej trudności. Z czego to wynika?

Biorąc za przykład kurs na prawo jazdy Wrocław, dochodzi się do wniosku, że kluczem do sukcesu są trzy czynniki:

  • Flota
  • Infrastruktura
  • Profesjonalizm wykładowców

Ośrodki WORD dysponują określonymi markami pojazdów, na których przeprowadzane są egzaminy. Wybierając szkołę jazdy, należy zwrócić uwagę, by flota ośrodka była tożsama z tym, czego można spodziewać się na egzaminie. Jest to niezwykle istotne w przypadku manewrów. Przyzwyczajenia nabyte w trakcie praktyk spełnią swoje zadanie jedynie w takim samym aucie bądź na identycznym motocyklu.

Oczywiście, istnieje możliwość zdawania egzaminu na pojeździe, na którym odbywało się szkolenie, jednak wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Można to potraktować, jako dodatkowy czynnik mobilizujący.

Plac manewrowy powinien być poprawnie oświetlony. Ma to znaczenie zwłaszcza zimą, kiedy krótkie dni nie przerywają ciągu nauki. Kursant musi wyraźnie widzieć pachołki i tyczki, w przeciwnym wypadku zajęcia pozbawione są sensu.

Ostatnią kwestią jest profesjonalizm i kultura wykładowców. Osoby przystępujące do nauki pełne są obaw i wątpliwości. Tylko życzliwość, wyrozumiałość i cierpliwość wykładowcy są w stanie pokonać wszelkie obawy kursanta i pozwolą na większe zaangażowanie w przyswajanie niezbędnej wiedzy.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Ośrodek Szkolenia Kierowców Przemysław Kowalski.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
127 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *