Bezpieczeństwo

Kiedy przydaje się autocasco krótkoterminowe?

• Zakładki: 66


Dobrowolne ubezpieczenie autocasco (AC) kojarzy się z ochroną całoroczną. A jednak tę polisę samochodową można wykupić na krótszy okres, nawet tydzień. W jakich sytuacjach taka opcja będzie najlepsza? Czy krótkoterminowe AC ma taki sam zakres jak pełne? Przeczytaj!

AC krótkoterminowe – zakres

Ubezpieczenie samochodowe autocasco jest polisą dodatkową, dobrowolną. Z tego powodu każde towarzystwo ubezpieczeniowe może zaproponować inną cenę i inny zakres ochrony. Dzieje się tak zarówno w przypadku polisy całorocznej, jak i krótszej: półrocznej, miesięcznej, tygodniowej. Jeśli więc interesuje Cię autocasco krótkoterminowe, koniecznie przeczytaj ogólne warunki ubezpieczenia. By wybrać najkorzystniejsze, udaj się do agencji ubezpieczeniowej zbierającej oferty różnych towarzystw albo wykorzystaj porównywarkę internetową.

Zazwyczaj AC krótkoterminowe obejmuje wypłatę pieniędzy w przypadku awarii, wypadku (nawet z winy ubezpieczonego), uszkodzenia, kradzieży samochodu. Może wiązać się z użyczeniem pojazdu zastępczego na czas naprawy uszkodzenia.

Autocasco na tydzień, miesiąc – dla kogo?

AC na krótki termin idealnie sprawdza się podczas wakacji objazdowych, wycieczek zagranicznych, wypraw zarobkowych za granicę odbywanych własnym samochodem. Staje się szczególnie ważne w przypadku parkowania w miejscach niestrzeżonych, a także podróżowania po krajach, w których panuje duży ruch na drogach i łatwo o stłuczkę. Krótkoterminowe autocasco mogą też rozważyć posiadacze zabytkowych aut, którzy jadą na festiwal i wykupują krótkoterminowe OC.

https://www.shutterstock.com/pl/image-photo/blurred-car-parking-outdoor-cleared-area-740324305

Warto wiedzieć, że istnieje nawet… AC na godziny! Jeśli jedziesz dokądś na bardzo krótko lub musisz zostawić auto na noc w ryzykownym miejscu, wybierz tę polisę. Porównaj jednak wcześniej koszty – tak dogodne warunki mogą się wiązać z niekorzystną stawką ochrony.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Human.org.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
63 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *