Mechanika

Uszkodzenia silnika, których należy unikać

• Zakładki: 473


Uszkodzenie silnika to coś, czego nikt nie chce doświadczyć, ponieważ zwykle wiąże się z ogromnymi kosztami naprawy. Na szczęście, często można uniknąć poważnych uszkodzeń silnika. Musisz tylko zwracać uwagę na to, co się dzieje w Twoim pojeździe oraz być świadomym tego, jak z niego korzystasz.

Przegrzewający się silnik

Spalanie, które ma miejsce w silnikach benzynowych może przyczynić się do wytworzenia bardzo dużej ilości ciepła, które będzie wystarczające do tego, by stopić metal. Na szczęście, zapobiega temu system chłodzenia, odprowadzając nadmiar ciepła z silnika i rozpraszając go. Jeżeli uszkodzony został układ chłodzenia, bądź uszczelka pod głowicą, silnik może się szybko przegrzewać. Najlepszym sposobem na uniknięcie przegrzania jest zatrzymanie się wyłączenie silnika.

Zepsuty pasek rozrządu

Wiele nowoczesnych silników to silniki interferencyjne, co oznacza że tłoki i zawory zajmują część tej samej przestrzeni w cylindrach, ale nie w tym samym czasie. Jeśli pasek rozrządu pęknie, tłoki mogą uderzyć w zawory, dokonując ich zniszczenia. Najlepszym sposobem na uniknięcie tego problemu jest upewnienie się, że wymieniłeś pasek rozrządu zgodnie z zaleceniami przedstawionymi w instrukcji pojazdu.

Niski poziom oleju silnikowego

Olej w silniku samochodowym odgrywa bardzo ważną rolę. Smaruje on ruchome części silnika, aby nie uległy uszkodzeniu i przegrzaniu w wyniku zachodzącego tarcia. Jeżeli poruszasz się samochodem, który nie ma wystarczającej ilości oleju, silnik zostanie uszkodzony. Z tego powodu, należy regularnie sprawdzać stan oleju. Jeżeli podczas jazdy zapali Ci się lampka ostrzegawcza, nie należy jej ignorować. Możliwie jak najszybciej powinieneś wyłączyć silnik.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
462 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *