Mechanika

Olej silnikowy VALVOLINE SynPower 5W40

• Zakładki: 92


Poza ochroną jednostki napędowej przed zatarciem oraz korozją olej silnikowy także powinien skutecznie wypłukiwać z silnika wszelkie zanieczyszczenia i osady. Wybór najodpowiedniejszego preparatu smarującego ma zatem ogromny wpływ na ogólną kondycję pojazdu. Nie przypadkiem ogromną popularnością pośród kierowców cieszy się VALVOLINE SynPower 5W40 olej silnikowy syntetyczny, jako ten, który sprawdza się w najtrudniejszych warunkach, ograniczając przy tym zużycie jednostki napędowej samochodu.

  • Olej 5W40 SynPower – jaki to olej?
  • Czym charakteryzuje się olej 5W40?
  • Olej 5W40 SynPower – oznaczenia
  • Olej 5W40 – do jakiego silnika?

Olej silnikowy VALVOLINE SynPower 5W40 – właściwości

Olej silnikowy VALVOLINE SynPower 5W40 w polskich warunkach klimatycznych spełnia swoje funkcje ochronne i smarujące przez cały rok. Swoją płynność olej silnikowy 5W40 zachowuje nawet w temperaturach osiągających pułap nawet – 30° C, coraz rzadziej występujących w naszej strefie klimatycznej.

Olej 5W40 SynPower to preparat syntetyczny wielosezonowy, dedykowany dla aut nowych z niewielkim przebiegiem, jednak zastosowanie oleju w starszych pojazdach powinno podnieść dotychczasowe osiągi i poprawić pracę silnika.

Znaczenie symboli cechujących olej silnikowy 5W40

Oznaczenie 5W40 odnosi się do parametrów, jakimi cechuje się olej w konkretnych warunkach pracy. 

5W (W – Winter) oznacza płynność w niskich temperaturach i niezakłócony rozruch silnika, natomiast liczba po symbolu „W” odnosi się do lepkości oleju w wysokich temperaturach, występujących po nagrzaniu jednostki napędowej.

Olej silnikowy VALVOLINE SynPower 5W40 przeznaczony jest do silników benzynowych, LPG, CNG oraz Diesel.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą NajlepszeOleje.pl – https://najlepszeoleje.pl/.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
314 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *